DİAPOLİS OTEL AKÇAKOCA

  • Açık Havuz
  • Diapolis otel Akçakoca
  • Teras Restorant
  • Havuz Teras

Akçakoca Genel Bilgiler

Akçakoca seyahatinizde daha iyi vakit geçirebilmeniz için Akçakoca ve çevresinde görmekten keyif alabileceğiniz yerleri ve bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz.Aşağıdaki linklerden bilgi ve detaylara ulaşabilirsiniz.Keyifli tatiller dileriz…

Güneşin en güzel batığı yer

Kışın süprizleri seven Karadeniz’in köpüklü dalgalarını, yazın denizin üzerindeki o doyulmaz gün batımını seyredebileceğiniz Diapolis Otel ve ülkemiz metropollerine en yakın Karadeniz tatil beldesi olma özelliğini taşıyan Akçakoca tüm davetkarlığıyla sizi bekliyor...

Akçakoca Gün Batımı Akçakoca Gün Batımı Akçakoca Gün Batımı

AKÇAKOCA GENEL BİLGİLER

Akçakoca, Anadolu’nun kuzeyinde Batı Karadeniz bölgesinde Düzce iline bağlı ve İlin en büyük ilçe merkezidir. İlçenin kuzey sınırı; Batıda Melen Irmağının denize döküldüğü 30.59 dereceden başlar, Doğuya doğru uzayarak Karataş deresinin denize vardığı yerde 31.16 derecede biter. Doğuda Zonguldak ilinin Alaplı ve Yığılca ilçeleri, Güneyde Düzce ili, Batıda Sakarya ilinin Kocaali ilçesi ile çevrilmiştir. 1050 km2. yüzölçümüne sahip olan Akçakoca’da meskun saha 700 m2. Ormanlık saha 35 km2. dir. Halen 42 köy ve 9 mahalleden kurulu olup nüfusu 25.000 civarındadır.

Akçakoca Görülecek Yerler

Akçakoca deniz iklimine sahipdir. Karadeniz ilçesi olmanın getirdiği özellikleri taşımaktadır. İlkbahar ve Sonbahar ‘da yağışlı, kışları rüzgarlı Ocak, Şubat aylarında da kar yağışlı günlere sahipdir. Yazları sıcak geçen Akçakoca kuzey rüzgarlarına açıkdır. Karayel, Poyraz ve Yıldız rüzgarları en önemlileridir.

İklimin yağışlı ve mutedil olması bitki örtüsünün gür olmasına sebep olmuştur. Akçakoca’nın 30 km. lik kıyı şeridi; fındık tarlaları ve tabii ormanlarla bezenmiş olup; Kayın, Gürgen, Kestane, Ihlamur ve Meşe en sık rastlanan ağaç türleridir. Deniz kıyılarında Defne, Kocayemiş, Muşmula, iç kısımlarda Orman Gülleri, Yer Gülü ve Erica ağaçları, Eğrelti otu, Çoban Püskülü ve çayır otları bulunur.

Resimler

Büyük resmi görmek için resmin üzerini tıklamanız yeterlidir..

Mu-Vu Otelcilik Tur. İnş A.Ş. © 2013