DİAPOLİS OTEL AKÇAKOCA

  • Açık Havuz
  • Diapolis otel Akçakoca
  • Teras Restorant
  • Havuz Teras

AKÇAKOCA TARİHİ YERLER

Akçakoca ve çevresinde görebileceğiniz tarihi mekanlar hakkında kısaca bilgileri sizler için hazırladık ..

AKÇAKOCA CENEVİZ KALESİ

Akçakoca Tarihi Yerler Ceneviz Kalesi

Akçakoca şehir merkezine 3 km mesafede olan Ceneviz Kalesi tarih ve doğayı birarada yaşayabileceğiniz bir yer.Aynı zamanda Akçakoca’nın mavi bayraklı plajı ve mesire alanı olarak bilinen Akçakoca Ceneviz Kalesi, manzarasından ve doğasından da keyif alacağınız tarihi bir yerdir. Deniz tarafındaki duvarları tamamen yıkılmış olan kalenin içinde bir su sanrıcı bulunur.

MEHMET ARİF KÖŞKÜ ve TARİHİ EVLER

Akçakoca Tarihi Yerler Mehmet Arif Köşkü

Akçakoca’nın Osmaniye mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi olan Mehmet Arif Köşk’ü Akçakoca’nın kültür örf ve adetini yansıtmaktadır.Günümüzde Mehmet Arif Bey’in aile biriylerinin yaşadığı konak yeşil panjurlu dış cephesi beyaz 28 odadan oluşmaktadır. Ereğli Akçakoca bölgesinin en zengin ailelerinden olan Mehmet Arif Bey Atatürk’ün Kurtuluş savaşı yıllarında çalışma arkadaşı olarakta bilinmektedir.

KONURALP MÜZESİ

Akçakoca ili olan Düzce Konuralp beldesinde bulunan Konuralp Müzesi, antic Roma kenti olan ‘’Prusias Ad Hypium’’üzerine kurulmuştur.Konuralp Müzesi 18.11.1994 tarihinde ziyarete açılmıştır.Konuralp Müzesi’nde Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserlerin sergilendiği 3 teşhir salonu, 1 laboratuar, 2 depo, 1 konferans salonu, idari kısım ve hizmet odası mevcuttur.1825 adet arkeolojik 456 adet etnografik ve 3837 adet sikke olmak üzere, toplam 6118 adet eser bulunmaktadır.

Akçakoca Tarihi Yerler Konuralp Müzesi

Bahçesinde Roma dönemine ait mimari parçalar ,mezar stelleri,lahit,sütun ve başlıkları bulunur. 40 basamaklı antic tiyatrosu beyaz, sağlam ve mahalli güzel kalkerli taşlardan yapılmıştır. Yaklaşık 2000 yıllık tiyatronun alanı içinde kalan yapıların istimlak edilmesi, Konuralp Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ve aydınlatmasının yapılmasından sonra düzenlenen çeşitli etkinliklerle yeniden canlandırıldı. Antik Tiyatro son yıllarda düzenlenen festival ve konserlere de ev sahipliği yapıyor.Müzenin Akçakoca’ya olan mesafesi 30 km’dir.

KDZ.EREĞLİ MÜZESİ VE HALİL PAŞA KONAĞI

Akçakoca’ya 38 km uzaklıkta olan Kdz.Ereğli müzesi’nde 3000’i aşkın arkeolojik eser sergilenmektedir.Müze, Halil Paşa konağı olarak bilinen 3 katlı ve orta sofalı plan tipinde, kagir bir yapı içinde hizmet verir.Tahmini 1870’li yıllarda II. Abdülhamit döneminde sancak beyi olan Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yapılmıştır.

Akçakoca Görülecek Yerler Kdz Ereğli Müze

Müze restore edilerek 01.08.1998 tarihinde yeniden hizmete açılmıştır. Müzede Grek,Roma,Bizans dönemlerine ait mezar atelleri,sütun başlıkları, kaplar, takılar ve çeşitli madeni eserler bulunur. Bunun yanında Lidya,Grek,Roma,Bizans,Abbasi,Emevi,Sasani,Artuklu,Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait sikkeler de bulunur.Dokuma türleri,silahlar,saat,mutfak eşyaları gibi de çok çeşitli yöresel etnografik eserler de sergilenmektedir.

Akçakoca Genel Bilgiler

Akçakoca seyahatinizde daha iyi vakit geçirebilmeniz için Akçakoca ve çevresinde görmekten keyif alabileceğiniz yerleri ve bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz.Aşağıdaki linklerden bilgi ve detaylara ulaşabilirsiniz.Keyifli tatiller dileriz…

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal Medya üzerinden etkinlik ve duyurularımızı takip edebilirsiniz.

Haber Listemize Katılın ...

Gönder
Mu-Vu Otelcilik Tur. İnş A.Ş. © 2013